Chia Tohumu ile Aç Kalmadan Nasıl Zayıflarım?

0
322
ac kalmadan nasil zayiflarim
ac kalmadan nasil zayiflarim

Sizde çoğu kişi gibi    aç kalmadan zayıflamak mı istiyorsunuz?   Makalemizde bu konuda  mucizevi bitki chia tohumu ile nasıl zayıflarım konusunda uzman diyetisyen  tavsiyelerine yer verdik.Açlık hissetmeden zayıflamak noktasında size yardımcı olabilecek bir takım tecrübeler sizinde işinize yarayabilir.

Mucizevi Bitki Chia Tohumu

Son dönemlerin popüler gıdası haline gelen chia tohumu ile  kilo verme mücadelenize çok iyi bir destekçi bulabilirsiniz. Bu mucizevi bitki hakkında daha detaylı bilgi için chia tohumu  isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Ayrıca chia tohumu diyeti  ile zayıflama  konulu makalemizde de ek bilgi bulabilirsiniz.

Bu süper bitkiyi düzenli şekilde tüketmeye başladığınız zaman artık daha az açlık hissetmeye başladığınızı hissetmeye başlayacaksınız. Bu tohum Zayıflamak İstiyorum Ama yiyorum diyenler için bir kurtarıcı rolü üstlenir.

chia tohumu ile zayiflama
chia tohumu ile zayiflama

Yapısı gereği de tüketildiği zaman , vücudun açlık hissi uyandırmasını geciktirir ve yemek yeme ihtiyacınızı ertelemenizi sağlar .

Yemek yemekten kendini alıkoyamayanlar için bir nevi kurtarıcı olur.

Yiyerek Nasıl Zayıflarım ?

Beslenme alışkanlıklarınızı düzene koyduğunuz zaman aç kalmadan zayıflamanız da zor değil . Yaşam – çalışma şartlarınıza göre vücudunuzun ihtiyaç duyduğu günlük kalori ve yaktığınız kalorileri tespit ederek kendinize bir uzman desteği ile  bir beslenme planı oluşturabilir ve dengeli beslenerek kilo verebilirsiniz.

Dengeli  Beslenin

Kalorisi yüksek, yağlı yiyecekler yerine kalorisi düşük ve besleyici gıdaları tüketin.
Kalori cetveliniz her daim gözünüzün önünde olsun.

Öğünlerinizi düzenli ve aksatmadan yapmaya özen gösterin. Asla kahvaltıyı ihmal etmeyin.

Tükettiğiniz gıdaların hazır – işlenmiş olmasından ziyade doğal ürünleri tercih edin.

Öğün sayınızı arttırıp , tüketiminizi azaltın.

Gün boyunca vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi sağlarken bunu zamana yayın. Bir öğünde tıka basa yemek yerine azar azar ve sık sık yemek yiyin .

Böylelikle vücudunuzun ihtiyaç duyduğu enerjiyi zamana yayarak alırsınız ve vücutta birikmesinin önüne geçersiniz.

 

 

 

UYARI: Her diyet – beslenme önerisinde olduğu gibi , herhangi bir tavsiyeyi uygulamadan önce mutlaka bir uzmana başvurunuz ve uzman kontrolü ile uygulayınız.

Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.