Menu
Menu

Nasıl Zayıflarım

Kilo vermek hem de bunu hızlı bir şekilde yapmak isteyen yaz yaklaştıkça nasıl zayıflarım diye düşünüp  en hızlı kilo verme yöntemleri arayışında olan kişiler için önerimiz öncelikle kendi vücutlarını tanıyıp metabolizma hızlarını öğrenmektir.

Bunun için ise öncelikle bir uzman ile görüşme sağlanıp  gerekli  testler yaptırılmalıdır.   . Diyetisyen ile yapılan görüşme ve test sonucuna uygun bir hızlı zayıflatan diyet listesi hazırlanmalıdır.   

En Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Çok çabuk hızlı kilo verme   derdinde olan kişiler, beslenme alışkanlıklarını mutlaka değiştirmelidir. Hamur ağırlıklı beslenmek yerine lif, protein, çavdar, kuru yemiş gibi besinler tüketmelidirler. Bu besinler, metabolizma hızını arttırmaya   yardımcı olmakla beraber tok tutma özelliğine de sahiptir.

Çabuk hızlı kilo vermek için   ayrıca su tüketimi çok önemlidir.Vücuda yeterli seviyede su almamak metabolizma hızını yavaşlatan bir etkendir. Su tüketimi ayrıca  yağların hızlı yakılmasını sağlamaktadır.

Sabahları ılık su, ılık limonlu su ya da elma sirkeli, ballı ılık su içilmesi çabuk hızlı kilo verme yöntemleri  arasında tavsiye edilmektedir. Ancak önemli olan günlük su ihtiyacını karşılayabilmektir. Ayrıca yapılan diyetin egzersizle desteklenmesi de çok önemlidir. Çünkü spor ile desteklenmeyen diyetler genellikle başarısızlıkla sonuçlanır. Sadece beslenme ile kilo vermeye çalışılması bir süre sonra olumsuz bir sonuç almaya sebep olacaktır.

Buradaki linkten hızlı kilo verme önerilerine gözatabilirsiniz.

Kolay Zayıflama Yöntemleri

Zayıflama için çeşitli diyet listesi önerileri ve teknik yöntemler  mevcuttur. Hatta sizde kendinize uygun bir  diyet tarifini   sitemizde bulabilirsiniz. Zayıflama konusunda size yardımcı olmak için konunun uzmanlarını takip ediyor  ve en doğru kaynaklardan aldığımız çeşitli zayıflama yöntemlerini uzman-diyetisyen.com adresimizde bir araya getiriyoruz.

Kolay zayıflamak için öncelikle hayatımızda “SU” olmazsa olmazlarımızdan olmalıdır.  Vücudumuzda bulunan her 25 kilo için günde yaklaşık 1 litre su içmek gerekir.

Yemeklerinizde mümkün mertebe en küçük porsiyonu tercih edin. Salata tabaklarınız ise büyük olsun.

Akşam yemeklerinin olabildiğince  erken saatte alınmalıdır ve geç saatlerde bir şeyler tüketmekten kaçınılmalıdır, çünkü metabolizma akşam yavaşlayarak kendini dinlenmeye alır.

Çikolata sevenler için önerimiz çikolata ihtiyacınızı normal çikolata yerine bitter çikolata tercih etmeleri yönündedir.

nasi hizli zayiflarim

nasi hizli zayiflarim

İşe Yarayan Zayıflama Yöntemleri

Çağımızın özellikle de metropol yaşamın en ciddi rahatsızlıklarından olan obezite yani fazla kilo  gün geçtikçe artıyor. İnsanlar zayıflamak için çeşitli ilaçlar, değişik mamalar ve gıda takviyeleri kullanıyorlar. Zayıflama konusunda edindiğimiz bilgileri sizler için tek çatı altında toplamaya çalıştık.

Yazın da yaklaşmasıyla kışın alınan fazlalıkların  etkili ve sağlıklı kilo verme konusu popülerliğini koruyor. Yaza kadar nasıl zayıflarım diyenler çoktan araştırmalara başladılar bile .  Mevsimsel zayıflama , kalıcı olarak zayıflama konusunda en büyük engeldir ve ilerleyen süreçde alınan kiloların kalıcı olarak vücuda yerleşmesini sağlar.

Yaza kadar kilo verme eğiliminde olup diğer mevsimler aldırış etmemek kesinlikle yanlış bir davranıştır.

Hatta bazı kişiler uyguladığı birkaç günlük diyet sonunda  zayıflama olmayınca inançlarının kaybediyor. Karamsarlığa kapılıp benim kilo vermem imkansız şeklinde olumsuz düşüncelere kapılıyor. Bu tarz durumların oluşmasını engellemek adına uzmanlar , her gün tartılıp kilo kontrolü yapmayı uygun görmüyorlar.

Zayıflama Çayları ile Kilo Verme

Zayıflamak ve metabolizmayı hızlandırmak için içilen zayıflama çayları diyet yapan kişilerin en büyük destekçisidir.

Zayıflama çaylarının siyah çaydan farkı;   Siyah çay, bizim bir alışkanlığımız olmasının yanında dinlendirici etkisi olan ancak metabolizma hızına etkisi olmayan bir çaydır.Fakat  çeşitli zayıflama çayları  metabolizma hızlarını arttırarak enerji yakılmasına ve zayıflamaya yardımcı olurlar.

zayiflama caylari

zayiflama caylari

Zayıflama Çayları Çeşitleri

Zayıflama çayları çeşitleri içinde kişilerin istediklerini tercih ederek tüketebiliyor olması sebebi ile  diyet yaparken kullanımda kolaylık sağlamaktadır. Bu çaylar içinde olan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz:

Sadece çay içerek zayıflamak   mümkün olan bir şey değildir. Ancak bu zayıflama çaylarının en önemli özellikleri vücuttaki toksinlerin dışarı atılmasını sağlamalarıdır. Bu sayede kanı temizleyici görev de üstlenirler. Tabiki de kontrollü bir şekilde gün içinde birkaç fincandan fazla tüketmenin de  metabolizmayı zorlayabileceği unutulmamalıdır.

Ayrıca bu çaylardan  metabolizma hızlandırıcı olan sinameki çayının  aşırı tüketilmesi  bir süre sonra bağırsak tembelliği yapabileceğidir.

Chia tohumu ile zayıflama (aztek diyeti )

Sağlıklı beslenme konusunda son zamanlarda çok popüler olan bir gıda olan  Chia Tohumu aztekleden bu güne kadar gelmiş mucizevi bir tohumdur. İnsan vücudu için çok önemli 3 3 unsur olan  Karbonhidrat, protein ve yağ ,  chia tohumu bünyesinde fazlasıyla bulunur.

Bizde vücudumuza Chia Tohumu aldığımız zaman, karbonhidrat, protein ve yağ üçlüsünü sağlıklı bir şekilde almaya başlıyoruz. İçeriğinde var olan magnezyum, demir, kalsiyum gibi mineralleri de alıyoruz.

Ayrıca ağırlığının 1/3 ü oranındaki lif ile mükemmel bir lif kaynağı olan chia tohumu zayıflamak istiyorum diyenler için mükemmel bir destekçidir.

Kalsiyum kemik, magnezyum kas, fosfor dediğimiz başka mineral diş yapımızı, Demir ise kan değerimizi güçlendirir. Gluten içermez. Gluten kilo almaya yol açan bir üründür.

chia tohumu ile zayiflama

Bir bardağa su koyup üzerine 2 kaşık chia tohumu ekleyip bir süre beklettiğinizde chialar suyu emerek şişer ve  jelleşir . Buna bağlı olarak da  tokluk hissi verir. Bu sayede kişi tüketeceği gıdaları azalttığı için chia tohumu ile kilo vermeye başlayacaktır.

İstediğiniz gıdaya rahatlıkla koyabileceğiniz Chia Tohumunu nasıl kullanabileceğiniz konusunda derlemiş olduğumuz chia tohumu tarifleri kısmına ve chia tohumu ile aç kalmadan  zayıflama kısmında hazırlamış olduğumuz yazılardan da bilgi edinebilirsiniz.

Günlük hayatınıza Chia Tohumunu koyduktan sonra siz sağlıklı beslenmeye hem lezzetle hemde hiç yorulmadan adım atmış olursunuz. Chia Tohumu mucizesinden sizde faydalanın.

 

Nasıl zayıflarım konulu tüm önerilere https://uzman-diyetisyen.com/nasil/nasil-zayiflarim/ buradan ulaşabilirsiniz.

 

Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.