Akupunktur ile zayıflama

0
463
akupunktur ile zayiflama
akupunktur ile zayiflama

Kilo verme konusunda bir çok araştırmada bulunmuş olabilirsiniz akupunktur ile zayıflama konusunda bir kaç şey paylaşmak istiyoruz.

Obezitenin  başlı başına bir hastalık olduğunun kabul edildiği günümüzde , obezite, kendisi bir hastalık olması yetmez gibi  beraber diğer hastalıklara da zemin hazırlamaktadır. Bunlara metabolik sendrom, kısırlık, kalp damar hastalıkları, diyabet ve depresyon örnek gösterilebilir.

Bütün bunların yanında modern tıp hastaların kilo kontrolü konusunda çok fazla bir şey yapamamaktadır. Genellikle yan tesiri çok fazla olan bazı ilaçlar önerilip, kişiye çoğu zaman uygulayamacağı diyetler önerilir. Bazen de hastalar mide küçültme operasyonları gibi ameliyatlara yönlendirilmektedir.

Akupunkturun asıl odak noktası kişinin kendi vücudunu kendi kendisinin onarabilmesidir.

Akupunktur felsefesine göre; bir kişide bir hastalık olması demek aslında o kişide enerji bozukluğu olması demektir. Yine bu felsefeye göre; kişinin enerjisi düzeltilirse mevcut hastalığı da düzelecektir. Hatta bu enerji terapisiyle potansiyel ortaya çıkacak hastalıklar da önlenebilecektir.

Bu enerji gücü yanında akupunktur ile kişinin metabolizması ciddi oranda artırılabilmektedir.bu metabolizma artması hafif bir sporla desteklenirse çok etkili sonuçlar alınmaktadır.

Akupunktur ile beyindeki tokluk merkezi uyarılabilmekte ve kişilerin duydukları açlık azaltılıp  iştahları ciddi oranda düşürülebilmektedir. Bu da uygulanacak diyete uyumu kolaylaştırmaktadır.

Akupunktur moral motivasyonu üzerine de önemli etkilidir. Akupunktur uzmanının kontrolünde yaşam tarzını değiştiren kişi, yeni yaşantıya uyum sağlayana kadar stres ve sıkıntı yaşayabilir. Akupunktur tam bu noktada kişiye ciddi manevi  destek vererek bu geçiş dönemini kolay bir şekilde atlatmasını sağlayacaktır.

Bazı hastaların mide bağırsak problemi olduğu için diyet uygulayamadıkları da  gözlenmektedir. Akupunktur ile mide ve bağırsaklar uyarılarak  diyete uyum sağlaması da kolaylaştırılabilmektedir.

Bunlarla beraber zayıflamak isteyen kişinin de yardımı ve desteği çok önemlidir.

Bütün bunlar birleştiğinde ise  ideal, sağlıklı kilo verme – kilo kontrol süreci başlamaktadır.

Özet olarak akupunktur

  • İştahı azaltıp çabuk doymanızı sağlar.
  • Mide- bağırsak sisteminizi düzenler.
  • Sinirleri yatıştırıp stresi azaltır ,  iradeyi güçlendirir.
  • Vücudun nispeten metabolizmasını hızlandırır.

Kısaca akupunkturla birlikte kilo verme mücadelesi veren  kişi ,hem daha kolay hem de daha hızlı kilo verme konusunda ciddi adım atar

 

 

 

Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Paylaş