Niçin 5:2 Hızlı Diyet ?

0
249
hızlı diyet 5:2
hızlı diyet 5:2

Hepimiz nasıl kilo vermemiz gerektiğini az çok biliriz: az yağlı gıdalar yiyin, daha fazla egzersiz yapın … ve hiçbir zaman yemek atlamayın.  Dünyanın dört bir yanından önde gelen bilim insanlarının çalışmalarına dayanarak, bu standart diyet için heyecan verici yeni bir alternatiftir.

Diğer bir adı ile aralıklı oruç olarak adlandırılır.

Kesintili Oruç, yemek yemenin tamamen durdurulması anlamına gelmez. Yani yemek yiyebileceksiniz demektir.

Hızlı Diyet methodunda,   5: 2 aralıklı açlık ile haftada birkaç gün yemek yersiniz, Bu demektir ki, haftanın iki  günü eğer bir kadınsanız  sadece 500 kalorilik erkekseniz 600 kalorilik yiyeceksiniz demektir.

Bu diyetteki başarı, normal günlerinizde fazla yemek yememenize bağlıdır.

Sadece kilo vermekle kalmamalı, ayrıca geniş bir sağlık avantajı yelpazesinden yararlanmalısınız. Tükettiğiniz gıdaların kalori değerlerinin yanında besin değerleri de çok önemlidir.

Bu konuda çalışma yapan  tıbbi uzmanlardan biri  şunu ifade ediyor: “Vücudunuza oruç kadar güçlü yapabileceğiniz başka bir şey yok.

Hızlı Diyet’e ve bu sitede topluluğa hoş geldiniz. Bu heyecan verici yeni alanla sizi en son haberdar etmek istiyoruz. Başkalarının bu yaşam biçimini nasıl yönettiklerini okuyabilir ve çok sayıda yararlı ipucu alabilirsiniz.

İlerleyen süreçlerde gerçek deneyimleri de sitemizde paylaşıyor olup, uzman diyetisyen görüşlerine ve değerlendirmelerine de yer veriyor olacağız.

 

Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Paylaş