Yeme alışkanlıklarınızı temizleyin

0
73
Yeme alışkanlıklarınızı temizleyin
Yeme alışkanlıklarınızı temizleyin

Önceden ambalajlanmış, fazla işlenmiş gıdaları en üye indirmenizi öneriyor ve mümkünse, yiyeceklerinizi taze, doğal malzemelerden yapmanızı tavsiye ediyoruz. Bazı insanlar bir vegan diyetini seçim eder ve bazıları da sütlerini sınırlandırdıklarında vücutlarının en iyi yanıt verdiğini bulur. Her iki şekilde de hayat tarzınıza uyan bir yol seçmeniz ve esnek olmanız için kendinize müsade vermeniz gerekir. Tamamlanmış, yüksek sodyumlu, yağlı ve tatlı yiyecekleri çıkarmaya başladığınızda, hangi seçeneklerin sizin zevklerinize katıldığını ve katılmadığını tespit ederek daha basit bulacaksınız.

Protein

Yağsız proteinlerin bazı örnekleri aralarında tavuk, hindi, beyaz balık, fasulye, mercimek ve az yağlı ya da hiç yağsız süt ürünleri bulunur. Proteinler kaslarınızın yapı taşlarıdır ve vücudunuzdaki cilt ve hücre zarları gibi diğer yapıları oluşturmaya muavin olur. Yağsız proteinler düşük yağ içeriğine sahip olduklarından kalorileri de daha düşüktürler ve bu da herhangi bir öğün içine dahil edilmelerini kolaylaştırır. Mesela, azıcık haşlanmış yumurta ve doğranmış tavuk göğsü bir salataya atabilirsiniz.

Şekerden uzaktan durun

Diyetinizi temizlemenin bir yolu, gün boyunca tükettiğiniz şekerlerin miktarını sınırlamaktır. Meyve doğal olarak şeker fruktozu içerir; Evin civarda tatlı bir terapi ararken, bir şekerli yiyecek, pişmiş bonbon yerine doyurucu bir atıştırmalık için taze bir meyve parçası yiyin. Bu, öğleden sonralarınızın ortasında, kan şekeri zammı ve şekerli şekerlerin çarpışması olmadan aradığınız enerjiyi artıracaktır. Şekerin, “dinç” olarak çevrelenen çoğu gıdada saklandığını unutmamak önemlidir. Örneğin, birçok popüler yoğurt veya granola bar markası, astronomik miktarda ek arıtılmış şeker içerebilir. Gıda etiketlerini okuduğunuzdan ve şeker içerikli yiyeceklerden uzak olduğunuzdan kesin olun.

Dolu yağı kesiyoruz

Tüketilen toplam günlük kalorilerinizin% 10’undan azı dolu yağ asitlerinden gelmelidir. Her türden toplam yağ alımı, tüm kalorilerin% 20 ila% 35 arasında olmalıdır. Bu demektir ama, günde 2,000 kalori alıyorsanız, bu kalorilerin 700’den fazlası yağ içermemelidir; Bu, günde yaklaşık 77 gram yağın mutlak maksimumuna eşittir. Yiyecek etiketlerini okuyun.

Artı tuz tüketimi

Tuz kan akışına girer ve vücuttaki elektrolit dengesini bozarak böbreklerin işlerini yapmasını zorlaştırır. Adil olmak gerekirse, düşük bir potasyum alımının tuzdaki fazlalık gibi yüksek tansiyona niçin olabilir. aynı zamanda, o kadar fazla insan, jurnal beslenmelerinin bir parçası olarak hazırlanmış ambalajları tüketir ve hala ne dek tuzlu pozitif tükettiklerini bilmiyorlar. Öğün sonrası şişkinliği, bir burger yemeği ve popüler patates kızartması gibi ağır bir yemekten daha sonra iki güne kadar hissedebilirsiniz.

Karbonhidratlar

Karbonhidratlar; yürek, iskelet kasları ve özellikle de beyni faydası çoktur. Beyaz ekmek, ağartılmış un ve öteki bitmiş karbonhidratlar, diyetinizde kaçınmanız gerekenlerdir. Bunlar fazla eksik lif içermezler ve şekere dönüşürler ve enerji olarak kullanılmadıklarında yağlanırlar; Keza olasılıkla birçok ek şeker içerir. bununla birlikte, taze sebzeler, % 100 bütün tahıllı ekmekler, mercimek, fasulye ve tüm patatesler vücudunuz ve zihniniz için çok iyi kaynaklar, enerji ve yakıttır.

Antioksidan alımı

Eğer dolu yağ oranı düşük olan bir diyet yiyorsa, atardamarlarınız ve kalpleriniz için temizlemeniz ve lif bakımından varlıklı bir diyet yapmanın bağırsaklarınız için temizlemesi, daha sonra antioksidan açısından zengin besinler vücudunuzun hücreleri için benzer türden sağlık durumu yararları sağlar. Üzüm, yaban mersini, fındık ve evet, hatta çikolata (kakao), hücrelerinizin sağlıklı kalmasını ve vücudunuzun verimlilikle çalışmasını sağlayan besin açısından zengin antioksidanlar içerir.

Temiz mutfak temiz diyet

Tüm eski, giyilmemiş kıyafetlerinin dolabını hiç temizledin mi? Bunu yaptıktan daha sonra, bir kıyafet yeğlemek için gittiğinizde, dolap kapılarınızı açtığınızda, organizasyonda rahatlama hissedersiniz; aniden kendi gardırobunuzda kendinizi bakımlı hissediyorsunuz. Acilen, buzdolabınızın ya da kilerinizin açılmasının benzer şekilde hissettirdiğini düş edin. Birçok insan, pak bir diyet yapmaya çalışırken stresli yemeğe çıkmayı öğreniyor. Diğerleri bakkaldaki seçeneklere ve evde ne satın aldıklarına ve ne pişireceğine uyarı çekiyorlar. Yiyecek grupları hazırlayarak yemek yemek tarifleri ile deneyebilir, market indirimlerine ve satışlarına göre alışveriş yapabilirsiniz ve bir tutamda defalarca dinç bir öğün hazırlanmış olacak.

Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.