Menu
Menu

Kabak detoksu

Kabak kalorisi düşük bol liflidir. Potasyum, fosfor, kalsiyum, magnezyum, sodyum, demir gibi madensel elementler içerir. Kabak bedeni temizler, sinirleri yatıştırır. Beslenme değerinin kaybolmaması için kabağı buğuda pişirmek önerilir. Kabak ham olarak rendelenip salatalara da katılabilir.

Kabak detoksu

Oldukça düşük kalorili ve hafif kabak detoksu için, 2 adet orta boy kabağı rendeleyin. Yağsız tavada hafif pişirin. Soğutulduktan sonradan 2 yemek yemek kaşığı yoğurt ile karıştırın. İçerisine 2 adet ceviz, arzuya kadar dereotu, nane, kırmızıbiber, karabiber, kekik ekleyin. Kabak detoksu öğle ve akşam yemeği olarak tüketilebilir. Bu detoks ile sabahleyin kahvaltısında 2 yumurta ve 1 dilim peynir ile protein; ara öğünlerde toplam 2 adet meyve seçimi ile lif alınmalıdır.

Kabak detoksu 3 gün uygulanmalı; hamile, emziren anne ya da kronik hastalığı olanlar uzmanlara danışmalıdır. Kabak detoksu, daha fit ve arınmış bir ceset isteyen kişiler tarafından içten bir şekilde 3 gün uygulandığında 2-3 kilo vermeyi sağlayabilmektedir.

Kabağın faydaları

– İdrar söktürür ve idrar tutukluğunu giderir.

– Böbrek ve mesane iltihaplarını temizler.

– Prostattan doğan şikayetleri giderir.

– Mide ve bağırsaklara yumuşaklık verir, kabızlığı giderir.

– Basuru olanlar için faydalıdır.

– Bağırsak kurtlarının düşmesine tezgâhtar olur.

– Lapası dışarıdan kullanım edilecek olursa boğaz ağrılarını keser.

Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın