Bu diyet göbeği eritmek isteyenler için birebir

0
90
Bu diyet göbeği eritmek isteyenler için birebir
Bu diyet göbeği eritmek isteyenler için birebir

Nisan mayıs ayları vücudun en süratli kilo verdiği aylardır. Bu aylarda kış kilolarını çarçabuk atmak isteyenler için haftada 5 ila 7 kilo arasında zayıflatan hurma – yoğurt diyetini deneyebilir. Ender Saraç’ın en fazla seçim edilen diyetlerinden biri olan hurma yoğurt diyetinde su açık havada yemek yemek yok. Bu diyetin en kayda değer özelliği göbek yağlarını eritmesi. Kabızlık ve hazımsızlık sorunu olanlar için de hurma yoğurt rahatlama sağlıyor. Bu diyet sert gelirse, İşte haftada 7 kilo verdiren hurma yoğurt diyeti.

Hurma diyeti

Hurma lif oranı yüksek, glisemik indeksi düşük, kişiyi uzun zaman tok tutan ve bu nedenle zayıflamakta kayda değer rol oynayan harika bir besindir. Yüksek fibrin içeriği doğruca kabızlığı ve hazımsızlığı önleyen hurma kalori bakımından da dengelenmiş. Kuru bir orta boy hurmanın kalorisi 42’den pozitif değildir. Yani bu diyette günlük 900 kalori almış olacaksınız. Ender Saraç tavsiyeli bu diyette hurma, yoğurt, yeşil çay ve su dışarıda birşey değil. Günde en fazla tüketilecek hurma sayısı da 21. Bu diyet 7 gün baştan başa ara verilmeden yapılıyor. Diyetin sonunda vereceğiniz kilo 5 ile 7 arasında değişiyor. Diyeti uygularken günde en düşük 40 dakika yürümeniz isteniyor.

Nasıl yapılır?

Her öğünde 7 adet hurma ve bir kase light yoğurt edinmek üzere günde toplam 21 adet hurma ve 3 kase light yoğurt tüketilmesi gerekir. Hurma yoğurt diyetini yaparken gün boyu bol su içerek diyetin etkinliğini artırabilirsiniz.

Püf Noktası:

Hurma diyetinin etkisini artmak ve kalorisini yıkmak için önereceğimiz bu işlemi yapın. Hurma diyeti yapmadan önce ertesi gün tüketeceğiniz 21 adet hurmayı bıçakla ortadan ikiye kesip suya koyun. Suda bekletilen hurmanın laksatif yani bağırsak yumuşatıcı, ishal yapıcı etkisi artıyor. Bu Nedenle tok tutma özelliği bir kaç katına çıkıyor.

Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.