Bayrama kadar 15 günlük detoks

0
109
Bayrama kadar 15 günlük detoks
Bayrama kadar 15 günlük detoks

Bilhassa kadınların yaza fit bir vücutla girme heyecanı devam ederken; ünlülerin yaşam koçu olarak bilinen Şeyda Coşkun’un hazırladığı diyet ve detoks programı 15 günde ‘hafifletme’ iddiasını taşıyor. Emlak şampiyonu Evrim Kırmızıtaş Başaran’ın da katıldığı programda sakız çiğnemek de yasaklar arasında yer alıyor.

Yaklaşan yaz mevsimini ve bayramı ince bir vücutla yerine getirmek isteyenler, bugünlerde yoğun bir çaba içinde. Önerdiği gıda programlarıyla ünlüleri zayıflatan isim olarak bilinen Şeyda Coşkun, 15 günlük bir detoks programıyla fit bir vücuda sahip olmanın mümkün olduğunu söylüyor. Coşkun’la daha önce de çalışan Evrim Kırmızıtaş Başaran, 1 yılda dünyaya getirdiği iki bebeğinin gerisinde aldığı fazla kilolarından 3 aylık bir programla kurtulmuştu. Kırmızıtaş bu kez de 15 günlük detoks ve diyet programıyla formunu korumaya hazırlanırken; Kırmızıtaş’ın işlem baştan başa uyması gereken yasaklar aralarında sakız çiğnemek de bulunuyor. Bu yasağın amacı, vücudun onun sakız olduğunu bilmemesi sonucunda; ekmek, et geliyor diye detoksu durdurmasını ve sindirimi başlatmasını alıkoymak olarak açıklanıyor.

Program süreci

– Program boyunca yemeklerin saatinde tüketmesi ve yemeklere dıştan yağ, tuzlu, limon, tatlandırıcı, şeker, maydanoz, dereotu, hap gibi taze sebzeler ve baharatlar eklenmiyor.

– Sakızla birlikte, soda da dâhil hiçbir asitli içecek tüketilmiyor.

– Dere, filtre kahve, Americano, Türk kahvesi serbestken; granül kahve yasaklı içecekler aralarında yer alıyor.

– Her gün mutlaka 1 saat yürüyüş yapılması gerekiyor.

– Suyun detoks ve diyette en manâlı öğe olduğunun altı sık sık çizilirken, programda günde asgari 2,5 lt. su tüketilmesi de gerekli olarak sıralanıyor.

Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.