Bayram detoksu

0
77
Bayram detoksu
Bayram detoksu

Bilhassa kadınların yaza fit bir vücutla girme heyecanı devam ederken; ünlülerin yaşam koçu olarak tanınan Şeyda Coşkun’un hazırladığı diyet ve detoks programı 15 günde ‘hafifletme’ iddiasını taşıyor.

Yakında Olacak Olan yaz mevsimini ve bayramı ince bir vücutla yerine getirmek isteyenler, bugünlerde yoğun bir uğraş içinde. Önerdiği gıda programlarıyla ünlüleri zayıflatan ad olarak aşina Şeyda Coşkun, 15 günlük bir detoks programıyla fit bir vücuda sahip olmanın mümkün olduğunu söylüyor. Evrim Kırmızıtaş Başaran, 1 yılda dünyaya getirdiği iki bebeğinin ardındaki aldığı artı kilolarından 3 aylık bir programla kurtulmuştu. Kırmızıtaş bu defa de 15 günlük detoks ve diyet programıyla formunu korumaya hazırlanırken; Kırmızıtaş’ın işlem her tarafında uyması gereken yasaklar aralarında sakız çiğnemek de bulunuyor. Bu yasağın amacı, vücudun onun sakız olduğunu bilmemesi sonucunda; ekmek, et geliyor diye detoksu durdurmasını ve sindirimi başlatmasını alıkoymak olarak açıklanıyor.

Günde minimum 2,5 lt. su tüketilecek

Program boyunca yemeklerin saatinde tüketmesi ve yemeklere dışarıdan yağ, tuzlu, limon, tatlandırıcı, şeker, maydanoz, dereotu, ilaç gibi taze sebzeler ve baharatlar eklenmemesi istenirken; sakızla birlikte, soda da dâhil hiçbir asitli içeceğin de tüketilmemesi gerekiyor. Çay, filtre kahve, Americano, Türk kahvesi serbestken; granül kahve yasaklı içecekler arasında yer alıyor. Her gün mutlaka 1 saat yürüyüş yapılması gerekiyor. Suyun detoks ve diyette en manâlı unsur olduğunun altı çoğu kez çizilirken, programda günde en az 2,5 lt. su tüketilmesi de gerekli olarak sıralanıyor.

Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.