Chia Tohumu Zayıflama Çayı

0
859
chia tohumu zayiflama cayi
chia tohumu zayiflama cayi

Chia Tohumu Çayı, ülkemizde yaygın olmasada yabancı ülkeler tarafından çok fazla  tüketilen en sağlıklı gıdalardan birisidir. Chia tohumu son zamanlarda giderek artan bir şekilde popüler olmuştur. Bu mucizevi tohumun sırrı kilo vermeye yardımcı bir besin olmasıdır. Chia tohumu ada çayının başka bir türü olarak nitelendirildiği için çok özel olan bir üründür.

HAZIRLANIŞI: 
Chia tohumu çayı hazırlanışı oldukça pratiktir. 1 fincan sıcak suyun içerisine 2 çay kaşığı chia tohumu ekleyip demlenmesi için 10 dakika beklemeniz gerekir. Chia tohumu çayının  yemeklerden 10 dakika önce tüketilmesi daha faydalıdır. Özellikle zayıflamak isteyen ve diyette olan kişiler için en sağlıklı ve destekleyici çaylardan bir tanesi chia tohumu çayıdır. Chia tohumu yalnızca çay olarak değil başka besin maddelerine karıştırarak da tüketebilirsiniz.
AYRICA : 
Chia tohumu ile çay yapımı için eşit miktarda Chia tohumu, açlık otu, zencefil, biberiye yaprağı, avokado yaprağı, funda yaprağı, tarçın ve kekiği karıştırın. Elde ettiğiniz karışımdan 1 su bardağı üzerine 1 tatlı kaşığı koyarak yaklaşık 8 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Demleme işlemi tamamlandıktan sonra süzerek üzerine birkaç damla limon damlatıp tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra demlenme süresince içeriğine bir dilim limon ekleyip birlikte demlenmesini de sağlayabilirsiniz.
Buradan diğer Chia tohumu tarifleri ne ulaşabilirsiniz.
Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.