Menu
Menu

Chia Tohumu Diyeti

Chia tohumları sağlıklı beslenme çevrelerinde uzun yıllar popülerdir. Chia tohumu diyeti hem yiyerek , hem atıştırarak kilo vermeyi kolay hale getirebilirsiniz.

Chia tohumu  nispeten uygun fiyatlı, son derece besleyici ve birçok yemekte kullanabileceğiniz hafif bir lezzete sahiptir. Ayrıca kalorili olmalarına rağmen sağlıklı omega-3 yağ asitleri sayesinde,lif içeriği kilo kaybı diyetlerine yardımcı olmaktadır. Chia’yı kilo verme konusunda yardımcı olmak için çeşitli tecrübeler deneyebilir, yemekler ve atıştırmalıklar da kullanarak kilo vermeye yardımcı hale getirebilirsiniz.

Diyetinize chia tohumu eklerken, sadece sıvı halde hidratlanmış tohumları kullandığınızdan emin olun – çünkü kuru tohumları kendi başlarına yemek boğulma tehlikesine neden olabilir.

Chia tohumu ile Kilo Verme

Chia tohumu gibi yoğun besleyici olanlar da dahil hiçbir gıda, tek başına kilo vermenize yardımcı olmaz. Kiloyu sağlıklı bir şekilde kaybetmek için, her gün yaktığınızdan daha az kalori içeren düzenli bir diyet programını izlemelisiniz. Bu şekilde, vücudunuzun enerji kaynağı olarak yağ depolarını kullanmaya başlayacaktır. Chia tohumu hakkında yayınladığımız diğer yazımızı da okuyarak chia tohumunun faydaları konusunda ek bilgi sahibi olabilirsiniz. Günlük olarak ihtiyacınız olan kalori sayısı, boyunuz, kilo, vücut kompozisyonu, aktivite seviyeniz, yaşınız ve cinsiyetiniz gibi çeşitli faktörlere bağlıdır ve her gün kaç kalori yaktığınızı bulmak için biraz deneme yanılma süresi harcayabilirsiniz. Ama  kalori alımını günde 500 kalori azaltmak, kilo kaybı için güvenli bir orandır ve haftada ortalama bir kilo vermenize yardımcı olacaktır. Özellikle Chia tohumlarının size tokluk hissi vermesi de uygulayacağınız diyeti kolaylaştırıp uygulanabilir hale getirmenize yardımcı olacaktır.

Yaklaşık 28 gr. chia tohumu 138 kalori sağlar. Bu, 1,500 kalorili diyet için günlük kalori sınırının kabaca yüzde 9’u veya 2.000 kalorilik diyetin yüzde 7’sidir. Günlük kalori alımınızın bu önemli kısmı ile  aynı zamanda kalori yatırımı yaparken için besleyici değeri de yüksek besinler almış olacaksınız.Sadece bu nedenle bile  chia, kilo verme diyetine değerli bir katkıdır.

Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Etiketler:, , ,

Bir cevap yazın