Chia Tohumu Diyeti ile Zayıflama

0
1125
chia tohumu diyeti ile zayiflama
chia tohumu diyeti ile zayiflama

Chia tohumu diyeti ile zayıflama son günlerde oldukça popüler. Bu konu ile ilgili yaptığımız araştırmanın sonuçlarını sizlerle paylaşmak isteriz. Eğer linke tıklayarak chia tohumu ile ilgili diğer yazımıza da ulaşabilirsiniz.

Chia Tohumu ile zayıflama mümkün mü?

Herkesin bildiği gibi kilo almanın nedenlerinden biri de , gereğinden fazla yemektir. Bazen iştah kontrolsüzlüğünden bazen de can sıkıntısından  dolayı kişi normalden fazla yeme isteği duyar. Sonuç olarak fazla kalori alır ve bunlarda yağ , göbek, basen, sırt veya kollarda yağlanma olarak geri döner. Chia tohumunun ilk etkisi içerdiği protein özleriyle öncelikle kişinin iştah kontrolünü yapabilmesine ve  tok hissederek daha az yemesine etki eder.

Chia tohumunun içerdiği protein bitkiseldir. Sağlıklı beslenmenin temellerinden biridir. Kilo verirken kas kaybını önler, yağ yakmaya yönlendir. Normalden  fazla süre tokluk hissi verir ve ihtiyacınız kadar yiyerek kalori alımını dengelemenize yardımcı olur, sonucunda kişi sağlıklı bir şekilde kilo verir.

Chia tohumu metabolizmayı hızlandırır mı?

Kalsiyum ihtiva eden Chia tohumu, metabolizma hareketlerinin hızlanmasına yardımcı olur. Bu şekilde vücut daha çok kalori yakmaya başlar  ve kilo verme hızlanır, gün boyunca yediklerinizi daha hızlı sindirmeyi sağlar. Kalsiyum ayrıca, vücudun sağlıklı diş ve kemik yapısı için gereklidir.

Genellikle diyet yaparken tatlı   yemediğiniz için üzülüyor olabilirsiniz. Diyet planınıza ekleyeceğiniz chia tohumu kurtarıcınız olacaktır. Chia tohumu kandaki kolesterolü düşürür, antioksidan etki gösteren  içeriği ve detoks etkisi ile tam bir sağlıklı besin kaynağıdır. Kas gelişiminize yardımcı olurken lif ihtiyacınızıda karşılar. Daha önce denemiş olanlar bilir ki, uzun süre tok tutar ve  kilo vermek için kesinlikle etkili bir yiyecektir.

Chia tohumunun en önemli özelliği tatlı arzunuzun önüne geçmesidir. Diyet yapanların yaşadığı en büyük sorunlardan biri olan tatlı arzusu sorununu Chia Tohumu ile çözebilirsiniz. Ayrıca kan şekerini düzenleyerek, tansiyon riskini azaltır.

Chia Tohumu Doyurucu mudur?

Sürekli aç hissediyorum, ne yersem doymuyorum vs diyorsanız chia tohumu ile tanışmanın vakti çoktan gelmiş demektir.Tok tutan besinlerden biri olan yumurta ile eş değerdir. İçeriğinde bulunan bir aminoasit olan Triptofan  tokluk süresini uzatır. Gece saatlerinde atıştırma gibi alışkanlıklarınız var ise chia tohumu burada da devreye girer.Sağlıklı bir şekilde atıştırmalık isterseniz chia tohumu atıştırmalıkları na göz atabilirsiniz.

 

Eğer Chia tohumu diyeti ile ilgili tarifleri merak ediyorsanız chia tohumu tarifleri kısmından bu tariflere ulaşabilirsiniz.

 

 

Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Paylaş