Kimyon , Faydaları ve Zayıflatırmı

0
692
kimyon ile zayiflama
kimyon ile zayiflama

Hakkında daha önce hazırladığım Kimyonun Faydaları ve Zararları isimli yazılarımıza ek kimyon zayıflatır mı  sorusu ile ilgilide bilgi aktarmak istiyoruz.

Metabolizması yavaş çalışan insanlar  fazla kilolarından kurtulamaz aksine daha da fazla  kilo alırlar. Metabolizma hızını arttırmak içinse doğru beslenmek önemlidir.

Konumuz kimyon biliyorsunuz tüm dünyada yaygın olarak kullanılan kimyon hakkında bilim adamlarının yaptığı araştırmada ortaya ne gibi sonuçlar çıkmış onları paylaşmak isteriz.

KİMYON ZAYIFLATIRMI?

Bilim adamları kilo sorunu yaşayan 90 kadın ile bir araştırma yaparak 90 kadını iki gruba ayırıp 3 aylık süreç boyunca   sağlıklı yiyecekler ile günde  ortalama 500 kalori ile  beslenmelerini incelemişler.  İki grubun beslenme şekillerindeki tek değişiklik ise baharatların kullanımı olmuş.

Şimdi düşündüğünüz kimyonla zayıflayan varmı? sorusuna cevap bulacaksınız. İki grubun arasında tek fark baharat kullanımı demiştik,

1. grup aç karnına her gün 140 gram yoğurda 3 gram kimyonu karıştırıp tüketmiş.

2. grup ise aynı şekilde 3 ay boyunca aç karnına sadece yoğurt tüketmiş.

Ortaya çıkan sonuçta birinci grubun yağlarından %14,64 kurtulduğunu ve İkinci grubun ise yağlarından %4,91 kadar kutrulduğunu gözlemlemişler.

KİMYONLA NASIL ZAYIFLANIR?

Üç ay süren bu süreç sonrası kimyon ile yoğurt tüketen grubun ciddi oranda yağlarından kurtulduğu tespit edilmiştir. Kilo sorunu olan kişilerin her sabah aç karnına 140 gram yoğurda 3 gram kimyon karıştırarak metabolizmasını hızlandırmalarının sonucu olarak fazla kilolardan zamanla kimyonla kurtulabilirsiniz.

Kimyon zayıflamaya yani kilo vermeye yardımcıdır, çünkü metabolizmanızı hızlandırdığı gibi kolesterol dengenizi de  korumaktadır.

Yağ yakıcı etkisi kanıtlanmış baharat

 

Araştırma sırasında kimyonun yağ yakıcı özelliği yanında vücuda başka faydaları da ortaya çıktı. Kimyon tüketen grubun kanlarında bulunan zararlı yağların  ve trigliserit seviyesinin azaldığı da ortaya çıkan deney sonuçlarından.

 

 

İsterseniz kimyon ile zayıflama  kürü isimli yazımızı okuyabilirsiniz.

Görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.
Paylaş